Prieš užsakydami, prašome pridėti produktų į savo krepšelį

Prieš užsakydami, prašome pridėti produktų į savo krepšelį

Prisijungti

NiSi filtrų gidas su kraštovaizdžio fotografu Michael Molter

2022-04-28
Nuotrauka: Michael Molter

Fotografas iš Danijos Michael Molter, specializuojasi kraštovaizdžio ir architektūros fotografija jau daugiau nei 40 metų. Čia rasite jo patarimus kaip naudotis NiSi filtrais kraštovaizdžio fotografijoje.

Visos nuotraukos priklauso Michael Molter

Būdamas kraštovaizdžio fotografas, mėgstu būti gamtoje, todėl man yra prasmingiau užfiksuoti kaip galima geresnius kadrus fotoaparatu, kad kaip galima daugiau laiko galėčiau praleisti gamtoje ir mažiau laiko prie kompiuterio ekrano tvarkydamas fotografijas. Filtrų naudojimas man suteikia tokią galimybę.

Fotografuojant filtrus naudoju trims pagrindiniams tikslams:

  • Kai norima pašalinti nepageidaujamus šviesos efektus, pvz., atspindžius, kuriuos galima pašalinti naudojant apskritą poliarizacinį filtrą. Kai norima sumažinti dominuojančią spalvą, skleidžiamą naktį šviečiančio dirbtinio apšvietimo. Tai galima atlikti naudojant NiSi šviesos taršos filtrą.
  • Kai norima subalansuoti viso vaizdo ekspoziciją kontroliuojant šviesą pasirinktose srityse, naudojami gradientiniai neutralaus tankio (GND) filtrai.
  • Kai norima įtraukti kūrybinį elementą į savo vaizdus kontroliuojant ekspozicijos laiką.

Apskriti poliarizaciniai filtrai (CPL)

Tai bus vienas svarbiausių filtrų jūsų fotoaparato kuprinėje. Šio filtro sukuriamo efekto negalima imituoti naudojant nuotraukų redagavimo programas. Atspindžių sumažinimas, dangaus patamsinimas, kontrasto ir spalvos pagerinimas yra mūsų siekiamas išgauti efektas, o CLP mums padeda.

Mano mėgstamiausias CPL filtras yra NiSi Landscape CPL NC, nes nano danga (NC) padeda išlaikyti filtrą švariu, o pats filtras padeda pagerinti vaizdo ryškumą ir spalvų sodrumą kraštovaizdžio fotografijose.

Patarimas: būkite itin atsargūs su viršutine dangaus dalimi, kad ji netaptų pernelyg tamsia, ypač kai naudojate plataus kampo objektyvus. Taip pat įvertinkite norimą atspindžio nuo vandens ir kitų paviršių sumažinimo lygį.

Gradientiniai neutralaus tankio filtrai (GND)

Kraštovaizdžio fotografai dažnai fotografuoja, kai šviesa yra pereinamajame etape tarp dienos ir nakties, saulėtekio ir saulėlydžio, t. y. laiko, kai saulė yra žemai ir viskas nutvieksta intensyviomis šiltomis ir šaltomis spalvomis. Tokioms prasto apšvietimo situacijoms sudėtinga nustatyti tinkamą ekspoziciją, kad būtų galima užfiksuoti gilius ant žemės metamus šešėlius, kuriuos matome priešais save ir tuo pat metu išvengiant fotografijoje šviesesnės dangaus dalies perlaikymo.

Mano mėgstamiausias ir daugiausiai naudojamas GND filtras yra vidutinio tamsinimo 3 žingsnių filtras. Bet kartu su savimi pasiimu silpno, vidutinio ir stipraus tamsinimo bei atvirkštinį GND filtrus (2,3 ir 4 žingsnių). Bet jei reikėtų pasirinkti tik vieną, tai būtų 3 žingsnių vidutinio tamsinimo filtras, kuris puikiai tinka daugeliu atvejų, su kuriais susiduriu.

Patarimas: turite atkreipti dėmesį į vaizdo dalis, pereinančias į sritį, kurioje GND sumažina į jutiklį patenkantį šviesos kiekį, pvz., medžių ir kalnų viršūnes. Bus tokių situacijų, kai turėsite pasirinkti, ar kompensuoti atliekant redagavimą vėliau, ar pabandyti padaryti keletą ekspozicijų ir sujungti jas programoje Photoshop. Aš linkęs Photoshop naudoti kaip kraštutinę priemonę, kad kuo daugiau laiko galėčiau praleisti gamtoje.

Neutralaus tankio filtrai (ND)

Neutralaus tankio filtras yra skirtas tik vienam tikslui; sumažinti į jutiklį patenkančios šviesos kiekį, tuo pačiu prailginant ekspozicijos laiką. Ekspozicijos trukmės valdymas suteikia man galimybę savo fotografijose panaudoti kūrybinių elementų įtraukiant ketvirtą matmenį ir taip užfiksuoti dar nematytą vaizdą.

Pakrančių peizažai ir kriokliai yra tarp mano mėgstamiausių fotografuojamų objektų. Būtent čia randu puikią galimybę kurti nuotaiką keisdamas ekspozicijos trukmę naudojant ND filtrus, kad fotografijose būtų atvaizduotas norimas perteikti jausmas.

Mano mėgstamiausias ND filtras yra 6 žingsnių. Tačiau vienas ND filtras labai jus riboja, nes įvairiose situacijose gali reikėti sumažinti skirtingą šviesos kiekį. Todėl taip pat naudoju 3, 10, 2 ir 15 žingsnių ND filtrus (eiliškumas pateiktas svarbumo tvarka).

Patarimas: atkreipkite dėmesį į objektų judėjimo kelią ir pabandykite jį užfiksuoti fotografijoje, pvz., putas vandenyje arba krioklių papėdėje vandenyje besisukančius lapus, debesų judėjimą ir t. t.

Kita būtina įranga

Kita svarbi įrangos dalis, užtikrinanti itin ryškias nuotraukas:

Trikojis yra būtinas, kai norima gauti ryškius kadrus naudojant ilgą ekspoziciją. Jis taip pat padeda sumažinti tempą ir padidina pastabumą detalėms – štai taip gimsta puiks kadrai.

Nuotolinio valdymo pultelis / nuotolinio paleidimo kabelis – kai naudojamas ilgas ekspozicijos laikas ir siekiate užfiksuoti itin ryškų vaizdą, būtina naudoti belaidį nuotolinio valdymo pultelį arba nuotolinio paleidimo kabelį, kad būtų galima pradėti ekspoziciją ir išvengti fotoaparato virpėjimo.

Objektyvo šluostės arba panašūs audiniai, skirti nuo objektyvų ar filtrų šalinti purvą ir vandenį. Tai itin svarbu būnant šalia vandenyno ar krioklių, kai vandens purslai gali patekti ant priekinių optinių elementų.

 

Na ir paskutinė pastaba dėl filtrų

Būtina naudoti filtrus, kurie visiškai nekeičia spalvų arba dominuojanti spalva yra labai neryški. Kitaip tariant, jie turi būti tikrai neutralaus tankio. Tai itin svarbu ND ir GND filtrams. NiSi ND ir GND filtrai yra visiškai neutralūs, juose nepasireiškia spalvos dominavimas. Būtent tai ir yra priežastis, dėl kurios pradėjau naudoti NiSi filtrus dar prieš daugelį metų iki jais buvo pradėta prekiauti Danijoje.

 

Būkite kūrybingi
Michael Molter, Nisi ambasadorius

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite naujjienas paie produktus, įkvepiančių įdėjų ir specialių pasiūlymų.

©2025 Focus Nordic