Austrų fotografė Jasmin Hummer myli gyvūnus, ypač šunis. Ilgą laiką ji fotografavo tik savo šunis – Australijos aviganę Nalą ir Naujosios Škotijos retriverę Vani, tačiau prieš keletą metų ji pavertė savo pomėgį papildomu darbu. Dabar ji turi daugiau nei 49 000 Instagram sekėjų ir moko gyvūnų fotografavimo paslapčių kitus. Sekite Jasmin @jasminhummer ir jasmin-hummer.at.
1 žingsnis: židinio nuotolis ir perspektyva
Dirbdama naudoju visus židinio nuostolius. Tamron SP 70-200 mm G2 yra standartinis mano naudojamas objektyvas. Jis idealiai tinka portretams ir veiksmo fotografijoms. Pasirinkus 200 mm židinio nuotolį ir diafragmą F/2.8, objektas matomas tiesiog tobulai. SP 35 mm F/1.8 padeda atrasti kitas, įdomesnes perspektyvas, pavyzdžiui, fotografavimą šiek tiek iš viršaus (žr. nuotrauką kairėje). Plataus kampo objektyvas idealiai tinka tada, kai reikia įkomponuoti kraštovaizdį kaip foną portretinėje fotografijoje. Trumpas židinio nuotolis puikiai tinka keliaujant, nes suteikia galimybę fotografuoti šunį iš visai arti. Kai pastebiu, kad šuo atsipalaidavęs, pakeičiu židinio nuotolį į trumpesnį.
2 žingsnis: suteikite dinamikos ir užfiksuokite judesį fotografijoje
Veiksmo fotografijose šunys visada atrodo patrauklūs, nes tai yra geriausias būdas perteikti šių gyvūnų prigimtį. Deja, greitai judantį šunį pradedantiems fotografams užfiksuoti nėra lengva. Todėl verta atkreipti dėmesį į kitus šunų judesius, kurie neužfiksuoti bėgančių šuoliais šunų veiksmo fotografijose ir portretinėse fotografijose. Dažniausiai žiūrovo dėmesį atkreipia nedideli judesiai: vos pakelta letena lėto pasivaikščiojimo metu, įdėmus žvilgsnis, skanėstą gaudantis arba jus žaisti kviečiantis šuo. Visi šie momentai vyksta natūraliai, jie nesukelia stipraus įspūdžio, tačiau suteikia daug emocijų.
3 žingsnis: suteikite fotografijoms žavesio
Jeigu šuo moka vykdyti komandas „sėdėk“, „gulėk“ ir „lauk“, jūs galite nufotografuoti jį praktiškai bet kokioje padėtyje. Labai svarbu, kad šuo neprarastų susidomėjimo ir nenukreiptų savo žvilgsnio į šoną. Taigi: suteikite fotografijoms žavesio! Ir dirbkite labai greitai!
Aš paprastai padarau bandomąją fotografiją be šuns, tada fotografuoju savo keturkojį draugą, užfiksuodama judesio energiją arba žaidimo momentą. Pavyzdžiui, jeigu aš noriu, kad šuo žiūrėtų tam tikra kryptimi, metu į tą pusę akmenuką, ir užfiksuoju tą trumpą momentą, kai šuo akimis jį seka.
Aš suteikiu šuniui galimybę būti dinamiškoje, energiją spinduliuojančioje būsenoje. Dėl to šuo lieka įsitraukęs ir susidomėjęs.
4 žingsnis: paįvairinkite fotografijas naudodami papildomus daiktus
Bet kokie papildomi objektai gyvūnų fotografijose dažnai atrodo kaip pašaliniai, todėl juos naudoju saikingai. Pavyzdžiui, daiktas, kuris puikiai tinka ir neatrodo kvailai, yra apklotas, kai jis naudojamas žiemos metu. Jeigu šuo patogiai įsitaiso po juo, galima padaryti iš tiesų gerų fotografijų – mūsų keturkojai draugai po apklotais atrodo tokie mieli.
5 žingsnis: šunys ir kraštovaizdis
Kur reikėtų fotografuoti šunį, jeigu nebūtų miškų, upių ir ežerų? Man nėra nieko gražiau, nei pamatyti laukinę šių nepaprastų gyvūnų prigimties pusę. Ar jūsų šuo mėgsta stovėti vėjyje svajingai pakėlęs nosį? Ar jis pasuka galvą susidomėjęs, kai išgirsta šnaresį miške? Kaip fotografė, aš noriu užfiksuoti visus šiuos momentus, nes šios fotografijos gali papasakoti tiek daug istorijų. Fotografija man yra technikos ir emocijų, papildančių viena kitą, derinys. Būtinai nufotografuokite savo šunį gražaus kraštovaizdžio fone.