Visų pirma, nuspręskime, kokio židinio nuotolio jums reikės.
Židinio nuotolis yra svarbus veiksnys. Taip yra todėl, kad židinio nuotolis suteikia galimybę nekeičiant padėties keisti vaizdo perspektyvą. Trumpesnis židinio nuotolis, maždaug 24 mm, reiškia, kad galite gauti platesnę perspektyvą, kai, pavyzdžiui, fotografuojate kraštovaizdžius. Ilgesnis židinio nuotolis (apie 200 mm) leidžia priartėti prie objekto.
Kai kalbama apie židinio nuotolius, yra dviejų tipų objektyvai: vieni turi fiksuotą židinio nuotolį, kiti turi keičiamą židinio nuotolį. Objektyvai, turintys tik fiksuotą židinio nuotolį, vadinami pagrindiniais objektyvais arba tiesiog „fiksais“, o turintys keičiamą židinio nuotolį, vadinami artinančiais. Kiekvienas šių objektyvų tipas turi savo privalumus ir trūkumus.
Fiksuoto židinio objektyvai dažniausiai naudojami profesionalių fotografų. Jie yra mažesni, paprastai didesnės diafragmos nei artinantys ir „aštresni“.
Fiksuoto židinio nuotolio trūkumas yra tas, kad jei norite priartėti prie objekto, turite fiziškai eiti į priekį arba atgal.
Artinantys objektyvai turi galimybę keisti židinio nuotolį tarp mažiausios ir didžiausios verčių. Todėl turėdami vieną objektyvą, galite pasirinkti platų kampą arba reguliuodami židinio nuotolį (priartindami), užfiksuoti toliau esantį objektą.
Šie objektyvai puikiai tinka, jei neturite galimybės daug judėti. Paukščių fotografija yra sritis, kurioje artinantys objektyvai yra svarbiausi. Taip pat jie puikiai tinka sporto fotografijai, kai iki fotografuojamo objekto yra didelis atstumas.
Artinantys objektyvai būna ne tik telefoto židinio nuotolio, bet gali būti ir plataus kampo.
Diafragma
Kita svarbi objektyvo charakteristika yra jo didžiausia diafragma. Kuo didesnę diafragmą turi objektyvas, tuo lengviau gauti mažesnį lauko gylį ir fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis.
Objektyvo pavadinime šią charakteristiką nurodo skaičius, kuris pateikiamas po „f/“ simbolio. Kaip ir židinio nuotoliui, jį gali sudaryti tik vienas skaičius (pvz., f/2,8) arba keli skaičiai (pvz., f/4–5,6). Vienas skaičius pateikiamas, kai objektyvas yra fiksuoto židinio nuotolio („fiksas“) arba kai didžiausia diafragma nesikeičia visame artinimo diapazone. Keli skaičiai rodo didžiausią diafragmą, kurią gaunate priartinę vaizdą.
Vaizdo stabilizavimas (VC)
Optinis vaizdo stabilizavimas yra metodas, kai objektyvo viduje esanti sistema keičia mažų stabilizuojančių objektyvo elementų padėtį, kad „stabilizuotų“ vaizdą ir kompensuotų rankų judėjimą, kai spaudžiate užraktą.
Jei objektyvas turi vaizdo stabilizavimo sistemą, jis leidžia laikyti fotoaparatą ilgiau nenaudojant trikojo ir išvengti vaizdo susiliejimo.
Surinkimo kokybė
Puiki surinkimo kokybė leidžia objektyvą naudoti bet kokiu oru. Dauguma Tamron objektyvų turi atsparius skirtingoms oro sąlygoms tarpiklius, kurie suteikia galimybę objektyvą naudoti net ir atšiauriausioje aplinkoje
Optinė konstrukcija
Skirtingi objektyvai turi skirtingas objektyvo konstrukcijas. Kai kuriuose objektyvuose naudojami LD lęšiai, mažinantys chromatines aberacijas, kituose – XLD lęšiai, užtikrinantys geriausią ryškumą. Toliau pateikiamame terminų žodynėlyje rasite įvairių tipų objektyvų aprašymą.
Įvairūs objektyvų tipai.
Reikia objektyvo mažų vabzdžių fotografavimui miške? O gal reikia plataus kampo objektyvo dramatiškiems saulėlydžiams jūroje. Norite keliauti lengvai su mažu pagrindiniu objektyvu, o gal ketinate fotografuoti tigrus Indijoje su ilgu teleobjektyvu?
Tamron siūlo platų įvairiausių objektyvų pasirinkimą visų rūšių fotografijai, nepriklausomai nuo to, ar jūs ką tik įsigijote savo pirmąjį fotoaparatą ar dirbote profesionaliu fotografu daugiau nei dvidešimt metų.
Toliau pateikiame įvairių tipų objektyvų sąrašą.